KOMBİ KAÇ DERECEDE YANMALI

Doğalgaz faturasından tasarruf etmek için alınması gereken ilk önlem; her yıl düzenli olarak radyatör temizliği ve kombi bakımı yaptırmaktır. Peteklerde buluna havaların alınması, su kaçaklarının giderilmesi daha iyi ısınmanızı sağlayacaktır. Uzmanlar, kombilere yapılan yıllık bakımlar sonucunda faturalarda %15 oranında azalma olduğunu tespit etmiştir.

  • Hol, antre ve koridor için olması gereken ideal sıcaklık değeri 15°C’,
  • Salon, mutfak, yatak odası ve oturma odası için sağlanması gereken ideal sıcaklık değeri 20°C,
  • Banyo için sağlanması gereken ideal sıcaklık değeri 24°C’dir.

(Yukarıda verilen bilgilerin kaynağı için bkz: Makina Mühendisleri Odası Yayınları-Kalorifer Tesisatı Kitabı Yayın No: 352)

Kombi kaç derecede yanmalı

Yoğuşmalı kombilerin yoğuşma yapması için en önemli şartlardan biri su sıcaklığının 50°C ‘nin altında olmasıdır. 70°C kalorifer suyu sıcaklığı üreten konvansiyonel kombiye sahip bir evi ısıtmak için gereken radyatör miktarı ile 50°C kalorifer suyu sıcaklığı üreten kombiye sahip bir evi ısıtmak için gereken radyatör miktarı farklı olacaktır. Dolayısıyla radyatör seçimlerinizde dikkatli olmanız gerekir. Bahsedilen bu durum dikkate alındığında yoğuşmalı kombi kullanımında en yüksek verim ve en az tüketim için daha geniş ve uzun radyatörler tercih edilmelidir. Evinize kombi alırken bu konu hakkında her ( sıhhi tesisat )zaman bir yetkili satıcıya danışmanız önerilir.

Give a Reply

Şimdi Arayınız
7 / 24 WhatsApp Bilgi